SITUAČNÍ ZPRÁVA

6. listopadu 2013 v 14:08 | Petr Musílek
Je listopad a listí téměř opadalo. Stromy jsou nahé. V bláznivých piruetách prohání vítr všechno zavadlé a pozvolna zahnívající. Je to depresivní ale i plné příslibů. Více než jindy je přírodní podzim kopírován i podzimem politickým. Přiskřípnuté pištění se ozývá ze všech doupat minulosti. V Pen klubu si zoufale nacvičují pokračování písně " Kníže má k lidu blíže ", předseda Sobotka se chystá, s úsměvem ve tváři, naběhnout na hroty vidlí, a evrgrín o neutuchající mstivosti prezidenta bubnuje jako hrách házený na zeď.
Ze zkušenosti vím, že potřebu mstít se, pociťují především ti, kteří se podrazů dopouštějí, než
ten komu bylo uřivděno. Dotyčný na utrpěná příkoří většinou pozapomene, míří do budoucnosti a často ani nemá potřebu se obhajovat.
Na opačné straně, nepřiznané špatné svědomí v kombinaci s paranoidním strachem z odplaty dokáže divy.
Zkusme však nahlédnout za obzor. Někteří meteorologové tvrdí, že bude tuhá zima. Naštěstí mx běžní lidé jsme poměrně otužilí. Snad vymrzne více šedých myší a podobné havěti, ale jarní stromy vykvetou jako jiná léta a jarní deště spláchnou zimní špínu - volby - nevolby.
Samozřejmě, že pokaždé, mimo špatných, existují i dobrá řešení. Že se po nich dětinsky dupe než společný rozum zjistí marnost takového počínání?
Trochu přibrzdí růst jaký bychom si my lidé přáli. My lidé, kteří jsme trávou odolávající horku, zimě, záplavám i vichřicím.
Rosteme sice pomalu, ale jistě. Kolem je cítit pach sražených stromů, rozvalených konstrukcí zetlelých snů i zmarněné ctižádosti.
Prostě standartní život.
Při vědomí správného směru lituji pouze ztraceného času.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama